czwartek, 21 luty 2019 11:48

Świadomość i seksualność

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Seks leży u podstaw życia i nigdy nie możemy nauczyć się oddawać czci życiu, dopóki nie będziemy wiedzieli, jak rozumieć seks".

Henry Ellis

Czy jesteś jedną z tych osób, które podczas rozmów na temat seksu czujesz się trochę, jeśli nie całkowicie nieswojo? Seks jest spowity tak wielką tajemnicą i uważany za tak osobisty, że jest cudem możemy otwarcie o tym rozmawiać.

Ale gdybyśmy mogli swobodnie i jasno rozmawiać ze sobą, odkrylibyśmy, że seks oznacza zupełnie coś innego.

Większość z nas myśli o seksie jako o zwykłym akcie fizycznej przyjemności i kropka. Są jednak osoby, które uważają za jeden ze sposobów komunikowania głębokich uczuć, a jeszcze inni, postrzegają seks jako duchowe doświadczenie. Definicja aktywności seksualnej jest, właściwie to zależy od osoby. Dla jednych może to być całowanie, dotykanie, współżycie, niewola, rozmowa, opowiadania, karanie, dominacja, ubieranie się w skórę czy lateks, bycie romantycznym, podglądanie, dyscyplinowanie i wiele więcej. Jest tak wiele określeń, jak nasze indywidualne osobowości.

Ale to, co zwykle nie przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o seksie, jest tym, co się naprawdę dzieje, gdy angażujemy w to drugą osobę. Seks tworzy moment ekstremalnej esencjonalności, w którym całe nasze życie wewnętrzne - nasza historia i wyobraźnia, wyraża się w działaniach. Jest to stan świadomości, w którym przeszłość i teraźniejszość, ciało, umysł i duch, łączą się, tworząc nową rzeczywistość, zupełnie inną niż jakiekolwiek inne doświadczenie w naszym życiu.

Seks często pojawia się w naszych myślach, jest tak przekonywujący na każdym poziomie. Niemal w każdym przypadku podczas spotkań towarzyskich, rozmowa nieuchronnie zmienia się w temat seksu.

Niektórzy nasi pacjenci wyrażają rozczarowanie ilością seksu w swoim życiu, niektórzy są sfrustrowani brakiem zainteresowania partnera eksperymentami seksualnymi, niektórzy są zaniepokojeni osiągnięciami seksualnymi, niektórzy odwiedzają agencje towarzyskie, aby spełnić swoje pragnienie, a jeszcze inni są po prostu ciekawi spełnienia seksualnych fantazji i pragnień.

Niezależnie od problemu, seks to więcej niż którykolwiek z tych tematów. Jest drzwiami do naszej najgłębszej psychiki i najwyższej świadomości. Odkrywając nasze prawdziwe seksualne pragnienia, a także odkrywając ich pochodzenie i cel, seks może być czymś więcej niż tylko, być wspaniałym. Co ważniejsze, seks może pomóc w uzdrowieniu naszego życia. To może zmienić życie.

Czemu? Ponieważ prawdziwe seksualne spełnienie opiera się na samopoznaniu i autentyczności - nie tylko samym akcie seksualnym. Kiedy nasz umysł, ciało i świadomość są w pełni zestrojone poprzez płeć, łączy nasze ludzkie i boskie doświadczenie, uzdrawiając dwoistość i budzące się poczucie jedności. Jesteśmy jednością ze źródłem - całe światło i energia połączone w chwili absolutnej świadomości.

Aby to zrozumieć, najpierw musimy odkryć pochodzenie i znaczenie naszych indywidualnych pragnień seksualnych. To wymaga nauki, jak te pragnienia stały się uwarunkowane jako część naszego ludzkiego doświadczenia. W procesie tego odkrycia również zyskujemy świadomość tego, co nasze seksualne pragnienia pomagają nam osiągnąć w odniesieniu do naszego celu życiowego. W przeciwieństwie do tantrycznego seksu lub medytacji, droga do oświecenia nie jest osiągnięta poprzez skupienie się tylko na chwili obecnej, lecz na świadomym dopasowaniu się do przeszłości, przejawiając uzdrawiające właściwości naszej erotycznej narracji w obecnym doświadczeniu seksualnym.

Czytany 484 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 luty 2019 14:36
Han

Więcej w tej kategorii: « Dieta i Twoja kultura

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

SoundCloud Master- Polska