niedziela, 06 listopad 2016 21:16

Gdzie jest to źródło dotyku?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Źródło przede wszystkim jest w nas, w naszym wychowaniu, w naszych przyzwyczajeniach, i w tym na ile jesteśmy w stanie pokazywać bliskość.

Dotyk to jest bliskość.

Wszystko się zaczyna kiedy jest dziecko małe. Ten dotyk najczęściej dziecko dostaje, lecz nie zawsze dostaje też taki dotyk jakiego potrzebuje. Przede wszystkim bardzo wiele daje sam okres karmienia dziecka, sam okres przebywania blisko mamy.

Jeśli mama jest spokojna, jeśli mama jest wyciszona, jeśli mama karmiąc i dotykając dziecko jest bardzo spokojna to całym swoim ciałem przekazuje dotyk dla dziecka.

Jak odkrywamy cały świat?

Jak odkrywamy świat Przede wszystkim dotykiem , to jest pierwszy zmysł, który harmonizuje się i on także zyskuje spokój. Już od 8 tygodnia ciąży dziecko czuje dotyk, matka głaszcze swój brzuch czując instynktownie taką potrzebę i jest to największy wspaniały czas kiedy kobiety dotykają swojego brzucha. Często kobiety w dorosłym życiu miewają już pretensje do niektórych swoich części ciała i nie zawsze go dotykają, a po urodzeniu kiedy są fałdki i nie wyglądają najlepiej , nie czują się najlepiej i nie chcą już się dotykać.

Dla małego dziecka dotyk jest ważniejszy od jedzenia – czy to nie za duża metafora?

Jeśli mówilibyśmy że dotyk miałby zastąpić jedzenie to na pewno byłoby to uproszczenie.

Natomiast jeżeli mówimy o tym, że tylko jedzenie ma zastępować dotyk to efektem później może być np. otyłość.

Ponieważ jest to mechanizm zastępczy, człowiek je aby zrobiło mu się ciepło, ciepło takie jak wtedy kiedy jest dotykany.

Bez dotyku ani rusz.

Masaż  pochodzący z Indii polegający na dotykaniu w określony sposób ciała małego dziecka tak by po prostu ono lepiej się rozwijało. W Afryce są też plemiona, które specjalny rodzaj dotyku i mamy wykonują go przez dwa lata, że by dziecko prawidłowo reagowało w życiu. Zarówno w jednym jak i drugim rodzaju masażu zapewnia, że wszystkie braki nietykalności, po prostu się wyrównuje.

Co daje tak naprawdę dotyk dziecku?

co daje dotyk dzieckaDaje zdrowie, harmonię, ogólnie tak naprawdę zdrowie psychiczne i zdrowie fizyczne to co daje masaż Shantala lub różnych innych plemiennych form takich bardzo starych prawdziwych istniejących w wielu społeczeństwach one mogą i potrafią harmonizować zdrowie dość poważnie. Dziecko, które rodzi się w biednej rodzinie, które nie ma tyle pieniędzy na leczenie jakie dysponują inne rodziny żyjące na zachodzie będące regularnie dotykane jest dzieckiem szybciej zdrowiejącym nawet wtedy kiedy rodzi się z poważnym wadami rozwojowymi albo jako wcześniak. Jest bardzo takim znanym faktem istniejącym w Stanach Zjednoczonych, że tam np. wcześniaki są kojarzone specjalnie albo z własnymi babciami albo zatrudniane są starsze panie , które dotykają będące jeszcze w inkubatorach. Tak wspaniałe efekty daje dotyk dziecku, które przecież przyszło dość wcześnie na świat i nie jest tak silne jak pozostałe ono znacznie szybciej się rozwija. Dziecko takie nie ma układu odpornościowego tuż po urodzeniu i jest uzależnione bardziej od mamy natomiast właśnie przy dotyku zaczyna się w dość przyspieszonym tempie ten układ rozwijać. Mówi się też że dwie półkule mózgowe lepiej pracują, że jest lepszy balans między tymi półkulami. Synchronizuje się półkule mózgowe, dziecko zaczyna się szybko rozwijać i świetnie reaguje. Same plusy.

Czytany 1399 razy
Han

Więcej w tej kategorii: « Transcendencja Poprzez Seks

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

SoundCloud Master- Polska