Seksualność

Seksualność (4)

czwartek, 21 luty 2019 11:48

Świadomość i seksualność

Napisał

"Seks leży u podstaw życia i nigdy nie możemy nauczyć się oddawać czci życiu, dopóki nie będziemy wiedzieli, jak rozumieć seks".

Henry Ellis

Czy jesteś jedną z tych osób, które podczas rozmów na temat seksu czujesz się trochę, jeśli nie całkowicie nieswojo? Seks jest spowity tak wielką tajemnicą i uważany za tak osobisty, że jest cudem możemy otwarcie o tym rozmawiać.

Ale gdybyśmy mogli swobodnie i jasno rozmawiać ze sobą, odkrylibyśmy, że seks oznacza zupełnie coś innego.

Większość z nas myśli o seksie jako o zwykłym akcie fizycznej przyjemności i kropka. Są jednak osoby, które uważają za jeden ze sposobów komunikowania głębokich uczuć, a jeszcze inni, postrzegają seks jako duchowe doświadczenie. Definicja aktywności seksualnej jest, właściwie to zależy od osoby. Dla jednych może to być całowanie, dotykanie, współżycie, niewola, rozmowa, opowiadania, karanie, dominacja, ubieranie się w skórę czy lateks, bycie romantycznym, podglądanie, dyscyplinowanie i wiele więcej. Jest tak wiele określeń, jak nasze indywidualne osobowości.

Ale to, co zwykle nie przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o seksie, jest tym, co się naprawdę dzieje, gdy angażujemy w to drugą osobę. Seks tworzy moment ekstremalnej esencjonalności, w którym całe nasze życie wewnętrzne - nasza historia i wyobraźnia, wyraża się w działaniach. Jest to stan świadomości, w którym przeszłość i teraźniejszość, ciało, umysł i duch, łączą się, tworząc nową rzeczywistość, zupełnie inną niż jakiekolwiek inne doświadczenie w naszym życiu.

Seks często pojawia się w naszych myślach, jest tak przekonywujący na każdym poziomie. Niemal w każdym przypadku podczas spotkań towarzyskich, rozmowa nieuchronnie zmienia się w temat seksu.

Niektórzy nasi pacjenci wyrażają rozczarowanie ilością seksu w swoim życiu, niektórzy są sfrustrowani brakiem zainteresowania partnera eksperymentami seksualnymi, niektórzy są zaniepokojeni osiągnięciami seksualnymi, niektórzy odwiedzają agencje towarzyskie, aby spełnić swoje pragnienie, a jeszcze inni są po prostu ciekawi spełnienia seksualnych fantazji i pragnień.

Niezależnie od problemu, seks to więcej niż którykolwiek z tych tematów. Jest drzwiami do naszej najgłębszej psychiki i najwyższej świadomości. Odkrywając nasze prawdziwe seksualne pragnienia, a także odkrywając ich pochodzenie i cel, seks może być czymś więcej niż tylko, być wspaniałym. Co ważniejsze, seks może pomóc w uzdrowieniu naszego życia. To może zmienić życie.

Czemu? Ponieważ prawdziwe seksualne spełnienie opiera się na samopoznaniu i autentyczności - nie tylko samym akcie seksualnym. Kiedy nasz umysł, ciało i świadomość są w pełni zestrojone poprzez płeć, łączy nasze ludzkie i boskie doświadczenie, uzdrawiając dwoistość i budzące się poczucie jedności. Jesteśmy jednością ze źródłem - całe światło i energia połączone w chwili absolutnej świadomości.

Aby to zrozumieć, najpierw musimy odkryć pochodzenie i znaczenie naszych indywidualnych pragnień seksualnych. To wymaga nauki, jak te pragnienia stały się uwarunkowane jako część naszego ludzkiego doświadczenia. W procesie tego odkrycia również zyskujemy świadomość tego, co nasze seksualne pragnienia pomagają nam osiągnąć w odniesieniu do naszego celu życiowego. W przeciwieństwie do tantrycznego seksu lub medytacji, droga do oświecenia nie jest osiągnięta poprzez skupienie się tylko na chwili obecnej, lecz na świadomym dopasowaniu się do przeszłości, przejawiając uzdrawiające właściwości naszej erotycznej narracji w obecnym doświadczeniu seksualnym.

niedziela, 06 listopad 2016 21:27

Dieta i Twoja kultura

Napisał

W zależności od miejsca, w którym mieszkasz twoja kultura i tradycje mają wiele wspólnego ze sposobem podejścia do seksu.
Sposób żywienia narzuca nam, co należy jeść, aby zatrzymać i zaburzyć zdrowie seksualne.
Wiele kultur widzi seksualność inaczej.
W niektórych miejscach, takich jak Indie i inne kraje Trzeciego Świata, uważają seks za grzech, za coś tabu, nie rozmawiają o tym otwarcie, podczas gdy w innych krajach zachodnich, temat jest omawiany swobodnie, bez zahamowań.
W kulturze zachodniej ludzie mają tendencję do częstszego siedzenia, oglądają telewizję przez wiele godzin, spędzają więcej czasu, siedząc w ciągu dnia bez fizycznego programu ćwiczeń, podczas gdy na Wschodzie i w krajach Trzeciego Świata ludzie siedzą bardzo mało i są bardziej aktywni w ich codziennych obowiązkach.
Brak ruchu na Zachodzie może być przyczyną takich chorób jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, choroby serca, lub zanieczyszczeń krwi itp. w przeciwieństwie do kultury Wschodu.

niedziela, 06 listopad 2016 21:26

Jesteśmy tym, co jemy.

Napisał

CO prawda ten temat jest już nam znany i wielokrotnie wałkowany, ale czy tak naprawdę coś do nas trafiło?
Przekonało nas do stosowania się do zasad właściwego żywienia?
Jak to się ma do sprawności seksualnej.
Aby poprawić swoje życie w tym aspekcie, mam taki przewodnik prawidłowego jedzenia, który polecam dla wszystkich moich wielbicieli.

To, co wprowadzamy do organizmu, jest bez wątpienia najważniejszym czynnikiem dla naszego zdrowia seksualnego i ogólnego.
W oparciu na badaniach przeprowadzonych przez indyjskich joginów zajmujących się dziedziną zdrowia, prawda jest taka, że rodzaj żywności, jaką powinieneś jeść to ten, który pochodzi z miejsca, w którym żyjemy.
Nic nowego prawda?
Już to wiemy !!
Twoja kultura i twoja grupa krwi ma wiele wspólnego z Twoim zdrowiem, miłością i sprawnością seksualną.
Każdy z nas posiada kod życia. Jest nadany już w momencie naszych narodzin. Numer z kodu życia oraz inne czynniki mają wpływ na nasze zdrowie i wydajność organizmu.
Jeśli dopasujemy się do tych czynników, aby żyć w harmonii ze swoimi cechami kodu życia, możemy być pewni, że nasze problemy zdrowotne znikną: zawsze będziemy w stanie cieszyć się życiem i miłością, będziemy prowadzić aktywne życie seksualne nawet w wieku 70 lat i więcej.

niedziela, 06 listopad 2016 21:24

Życie seksualne zależy od naszej diety.

Napisał

Badania wykazały, że dieta ma ogromny wpływ na seksualność mężczyzn i kobiet. W zeszłym roku 2015 doszło do rekordowej sprzedaży leków na zaburzenia erekcji. W obecnych czasach ludzie tracą zdolność seksualną niż kiedykolwiek.

Większość leków na zaburzenia erekcji powodują więcej szkody niż leczenia. Mężczyźni mogą stracić swoją męskość całkowicie po zastosowaniu tych leków przez sześć miesięcy i więcej.

Czy wiesz, że syrop kukurydziany obecny w napojach i żywności przetworzonej, i wielu innych przyczynia się ku impotencji już u młodych mężczyzn? Brązowy cukier i drożdże obecne w niektórych produktach spożywczych, takich jak chleb i wypieki przyczyniają się do drożdżycy u kobiet i mężczyzn, powodując uszkodzenie narządów płciowych wewnątrz i na zewnątrz.

Wiele kobiet skarży się na niezdolność swoich mężów do wykonywania swoich obowiązków jako kochanków.

Kobiety już w wieku nastoletnim mają problemy w znalezieniu dobrego partnera seksualnego. Wynikiem tego jest wiele złamanych serc i ostatecznej samotności i życia bez męża.

Świat jest bardzo zaniepokojony, statystyki te rosną w zastraszającym tempie.

Co zrobić, żeby w końcu mieć wpływ na ciągłość wszechświata.

Pragnę zaprosić Was do udziału w pomocy, aby wyleczyć swoje życie miłosne i tych, których kochasz.

Postaram się, że będziesz mógł w stanie szerzyć miłość i szczęście wśród naszych seksualnie „umierających dzieci” na świecie.

SoundCloud Master- Polska