Han

Han

czwartek, 21 luty 2019 11:48

Świadomość i seksualność

"Seks leży u podstaw życia i nigdy nie możemy nauczyć się oddawać czci życiu, dopóki nie będziemy wiedzieli, jak rozumieć seks".

Henry Ellis

Czy jesteś jedną z tych osób, które podczas rozmów na temat seksu czujesz się trochę, jeśli nie całkowicie nieswojo? Seks jest spowity tak wielką tajemnicą i uważany za tak osobisty, że jest cudem możemy otwarcie o tym rozmawiać.

Ale gdybyśmy mogli swobodnie i jasno rozmawiać ze sobą, odkrylibyśmy, że seks oznacza zupełnie coś innego.

Większość z nas myśli o seksie jako o zwykłym akcie fizycznej przyjemności i kropka. Są jednak osoby, które uważają za jeden ze sposobów komunikowania głębokich uczuć, a jeszcze inni, postrzegają seks jako duchowe doświadczenie. Definicja aktywności seksualnej jest, właściwie to zależy od osoby. Dla jednych może to być całowanie, dotykanie, współżycie, niewola, rozmowa, opowiadania, karanie, dominacja, ubieranie się w skórę czy lateks, bycie romantycznym, podglądanie, dyscyplinowanie i wiele więcej. Jest tak wiele określeń, jak nasze indywidualne osobowości.

Ale to, co zwykle nie przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o seksie, jest tym, co się naprawdę dzieje, gdy angażujemy w to drugą osobę. Seks tworzy moment ekstremalnej esencjonalności, w którym całe nasze życie wewnętrzne - nasza historia i wyobraźnia, wyraża się w działaniach. Jest to stan świadomości, w którym przeszłość i teraźniejszość, ciało, umysł i duch, łączą się, tworząc nową rzeczywistość, zupełnie inną niż jakiekolwiek inne doświadczenie w naszym życiu.

Seks często pojawia się w naszych myślach, jest tak przekonywujący na każdym poziomie. Niemal w każdym przypadku podczas spotkań towarzyskich, rozmowa nieuchronnie zmienia się w temat seksu.

Niektórzy nasi pacjenci wyrażają rozczarowanie ilością seksu w swoim życiu, niektórzy są sfrustrowani brakiem zainteresowania partnera eksperymentami seksualnymi, niektórzy są zaniepokojeni osiągnięciami seksualnymi, niektórzy odwiedzają agencje towarzyskie, aby spełnić swoje pragnienie, a jeszcze inni są po prostu ciekawi spełnienia seksualnych fantazji i pragnień.

Niezależnie od problemu, seks to więcej niż którykolwiek z tych tematów. Jest drzwiami do naszej najgłębszej psychiki i najwyższej świadomości. Odkrywając nasze prawdziwe seksualne pragnienia, a także odkrywając ich pochodzenie i cel, seks może być czymś więcej niż tylko, być wspaniałym. Co ważniejsze, seks może pomóc w uzdrowieniu naszego życia. To może zmienić życie.

Czemu? Ponieważ prawdziwe seksualne spełnienie opiera się na samopoznaniu i autentyczności - nie tylko samym akcie seksualnym. Kiedy nasz umysł, ciało i świadomość są w pełni zestrojone poprzez płeć, łączy nasze ludzkie i boskie doświadczenie, uzdrawiając dwoistość i budzące się poczucie jedności. Jesteśmy jednością ze źródłem - całe światło i energia połączone w chwili absolutnej świadomości.

Aby to zrozumieć, najpierw musimy odkryć pochodzenie i znaczenie naszych indywidualnych pragnień seksualnych. To wymaga nauki, jak te pragnienia stały się uwarunkowane jako część naszego ludzkiego doświadczenia. W procesie tego odkrycia również zyskujemy świadomość tego, co nasze seksualne pragnienia pomagają nam osiągnąć w odniesieniu do naszego celu życiowego. W przeciwieństwie do tantrycznego seksu lub medytacji, droga do oświecenia nie jest osiągnięta poprzez skupienie się tylko na chwili obecnej, lecz na świadomym dopasowaniu się do przeszłości, przejawiając uzdrawiające właściwości naszej erotycznej narracji w obecnym doświadczeniu seksualnym.

niedziela, 06 listopad 2016 21:29

Masaż tantryczny dna miednicy dla kobiet

Coraz więcej kobiet starannie planuje swoją ciążę. Ćwiczenia prawidłowej postawy, ogólnousprawniające oraz wzmacniające mięśnie dna miednicy powinny stanowić ważny element przygotowania ciała do okresu ciąży. Wcześniej wzmocnione mięśnie dna miednicy będą w czasie ciąży znacznie lepiej spełniać swoją funkcję podporowo-nośną dla narządów miednicy mniejszej.

niedziela, 06 listopad 2016 21:27

Dieta i Twoja kultura

W zależności od miejsca, w którym mieszkasz twoja kultura i tradycje mają wiele wspólnego ze sposobem podejścia do seksu.
Sposób żywienia narzuca nam, co należy jeść, aby zatrzymać i zaburzyć zdrowie seksualne.
Wiele kultur widzi seksualność inaczej.
W niektórych miejscach, takich jak Indie i inne kraje Trzeciego Świata, uważają seks za grzech, za coś tabu, nie rozmawiają o tym otwarcie, podczas gdy w innych krajach zachodnich, temat jest omawiany swobodnie, bez zahamowań.
W kulturze zachodniej ludzie mają tendencję do częstszego siedzenia, oglądają telewizję przez wiele godzin, spędzają więcej czasu, siedząc w ciągu dnia bez fizycznego programu ćwiczeń, podczas gdy na Wschodzie i w krajach Trzeciego Świata ludzie siedzą bardzo mało i są bardziej aktywni w ich codziennych obowiązkach.
Brak ruchu na Zachodzie może być przyczyną takich chorób jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, choroby serca, lub zanieczyszczeń krwi itp. w przeciwieństwie do kultury Wschodu.

Strona 1 z 4